24.3.2022

Dni otwarte Winnicy 55-100

Zakosztuj naszego wina i naszego stylu życia razem z nami w winnicy.

Winnica - miejsce inspiracji

Nasza winnica powstała z ideą dzielenia się pasją do wina, odkrywania smaków, gromadzenia nowych doświadczeń i przeżyć. To miejsce blisko Wrocławia gdzie możesz wypocząć, poczuć kontakt z naturą, zrelaksować się i spędzić miło czas. Aby do nas dotrzeć możesz wybrać samochód, pociąg + taxi, pociąg + rower lub pokonać cały dystans jednośladem ;) Z Trzebnicy nie ma bezpośredniego połączenia komunikacją miejską, jednak jest to dystans zaledwie 5 km, więc nie powinniście mieć problemów z jego pokonaniem.

Sezon na odwiedziny winnicy rozpoczynamy wiosną i trwa on do późnej jesieni. W niemal każdy weekend możesz przyjechać na degustacje a przy okazji zobaczyć uprawę winorośli, zwiedzić winiarnię, dowiedzieć się jak powstaje wino oraz zapytać o nurtujące cię rzeczy.

Zwiedzanie winnicy zaczniemy od 45 min. spaceru, podczas którego poznacie naszą historię, szczepy i specyfikację uprawy winorośli. W lipcu i sierpniu załapiecie się również na nasze eko jagody i borówki, które będziecie mogli spróbować prosto z krzaka. Pamiętajcie o wygodnym obuwiu bo nasze zbocza są strome i wysokie. Warto też zadbać o nakrycie głowy, zwłaszcza latem ponieważ na winnicy nie ma zacienionego miejsca.

Po powrocie ze spaceru zobaczycie fermentownię, kadzie fermentacyjne oraz inne urządzenia które pomagają nam w pracy winiarza. Opowiemy wam o produkcji wina i jeśli będzie coś o co chcecie zapytać, postaramy się udzielić wam wszelkich informacji.

Zwieńczeniem zwiedzania jest relaks przy winie. Degustacja zazwyczaj obejmuje 4 rodzaje win, abyście mogli poznać nasze portfolio i różnorodność produktów, które mamy do zaoferowania. Do wina zamówić możecie lokalne sery (krowie, kozie i owcze), deskę wędlin długodojrzewających, antipasti i pieczywo z oliwami smakowymi. Używamy produktów najwyższej jakości i staramy się aby cieszyły one nie tylko podniebienie, ale również oko.

Wróć do listy wydarzeń
Zobacz wydarzenie na Facebooku