Wino w butelce
i przygoda w sercu

Pozwól sobie na przygodę i podróż przez nowe smaki

Winnica

‘Winnica 55-100’ to nie tylko kawałek gleby pokryty roślinami. To kraina słońca, otoczona stromymi pagórkami, zacienionymi lasami i dziką przyrodą. Miejsce ukryte przed kapryśnym światem dzięki troskliwym rękom właścicieli - Tomasza i Doriana, gdzie z pasji rodzą się wyjątkowe rzeczy.

Thomas in the hat sits on crates filled with grapes

Tomasz Pilawka, opiekun uprawy

Zamiłowanie do winiarstwa zrodziło się u nas już za czasów studenckich, gdy obaj eksperymentowaliśmy z nastawami moszczu z winogron zbieranych u dziadków w ogródku. Wspólne podróże, szlakiem win oraz regionalnych kuchni z całego świata, rozwinęły w nas tę pasję. Naszym marzeniem stało się założenie własnej winnicy.

Dorian sits astride on a barrel with a vineyard in the background

Dorian Zięba, marketing i sprzedaż

Kiedy stało się jasne, że przywiązanie do rzemiosła winiarskiego jest tak intensywne, że stanowi nierozerwalną część naszego życia, postanowiliśmy oddać się temu w pełni i założyć winnicę. Własnymi rękami, krok po kroku, zbudowaliśmy miejsce, w którym każdy promień słońca przeradza się w owocowy aromat wina.

Dorian sits astride on a barrel with a vineyard in the background

Nasza winnica
w liczbach

Plantacja opiera się na
3 głównych szczepach: Solaris, Muscaris i Regent

2400 słupków podtrzymuje rusztowania dla pnących się po nich liści

Druty rozciągnięte wzdłuż rusztowań mają łącznie ponad 30 km długości

Uprawa położona na 3 skłonach pasma Wzgórz Trzebnickich

Karta win

Kolejny rocznik za 300 dni

Najlepszym sposobem na poznanie świata wina jest mówienie o nim językiem smaków, zapachów, tekstur i emocji. Degustacja wina to wielozmysłowe, multisensoryczne przeżycie. Wino można oglądać, wąchać i smakować. Jest to jeden z najbardziej emocjonalnych produktów na świecie.

Wszystkie wina
Darmowa Dostawa
w Winnicy
55-100
Rzepotowice
we Wrocławiu
punkt odbioru
Stare Miasto
Kurierem
przy zamówieniu
od 500 zł
WIECEJ
O WINIE

Wino różowe półsłodkie Rosé PRIDE 2023

różowe półsłodkie

Czaruje piękną jasno różową barwą i przyjemną wyraźną słodyczą. Charakteryzuje się aromatami dojrzałych truskawek i poziomek.

Wina z rocznika 2023

65 zł
Zamów Wino

Wino różowe półsłodkie Rosé PRIDE 2023

różowe półsłodkie

Wino pełne pozytywnej energii, miłości i aromatów słodkich truskawek, wywołujących uśmiech na każdej twarzy. Edycja PRIDE to manifest jedności, identyfikacji oraz solidarności i poparcia ruchów na rzecz równouprawnienia. Część przychodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na walkę z dyskryminacją i przemocą skierowaną w stronę społeczności LGBT+ w Polsce.

Wino to przyjemność! - pij w towarzystwie fajnych ludzi niezależnie od wszelkich konwenansów ;)

Podawać w temperaturze

10-14 °C

°C

Wina z rocznika 2023

65 zł

WIECEJ
O WINIE

Wino białe półwytrawne Muscaris 2023

białe półwytrawne

Wino o delikatnej złotej barwie. Charakteryzuje się przyjemnym aromatem cytrusów, jabłek oraz białych kwiatów dzikiego bzu. Odpowiednia kwasowość orzeźwia zapewniając świeży i bogaty smak.

Wina z rocznika 2023

69 zł
Zamów Wino

Wino białe półwytrawne Muscaris 2023

białe półwytrawne

Wino o delikatnej złotej barwie, przepełnione aromatami owoców cytrusowych, jabłek oraz białych kwiatów dzikiego bzu. W ustach pełne, intensywne, o wyraźnym posmaku świeżych winogron. Odpowiednia kwasowość orzeźwia zapewniając świeży i bogaty smak.

Świetnie sprawdzi się serwowane do lekkich dań z drobiu, potraw lekko ostrych, a także owoców morza i dań smażonych.

Podawać w temperaturze

10-14 °C

°C

Wina z rocznika 2023

69 zł

WIECEJ
O WINIE

Wino białe wytrawne Solaris 2023

białe wytrawne

Zachwyca owocowością oraz lekką słodyczą przenosząc nas do sadu wypełnionego promieniami słońca. Wyczuwalne aromaty jabłek, gruszek i dojrzałych brzoskwiń.

Wina z rocznika 2023

65 zł
Zamów Wino

Wino białe wytrawne Solaris 2023

białe wytrawne

Wino o jasnożółtej barwie i ładnym połysku. Wyczuwalne aromaty dojrzałych brzoskwiń, gruszek i jabłek. Zachwyca owocowością przenosząc nas do sadu wypełnionego promieniami słońca. Wyróżnia się delikatną słodyczą, która współgra z odpowiednio zbalansowaną kwasowością.

Doskonałe do makaronów, potraw z drobiem lub lekkich sałatek oraz serów.

Podawać w temperaturze

10-14 °C

°C

Wina z rocznika 2023

65 zł

WIECEJ
O WINIE

Wino wytrawne czerwone Regent 2022

czerowne wytrawne

W ustach gładkie i aksamitne, o delikatnych taninach i długim owocowym posmaku. Aromaty wiśni, jeżyn i owoców leśnych.

Wina z rocznika 2022

65 zł
Zamów Wino

Wino wytrawne czerwone Regent 2022

czerowne wytrawne

Wino o intensywnie rubinowej barwie. Bogaty nos emanuje aromatami wiśni, jeżyn i ciemnej czekolady, wzbogaconymi o delikatne nuty wanilii. W ustach bogate i aksamitne, o smaku zdominowanym przez dojrzałe ciemne owoce i długiej wyrazistej końcówce.

Podawać do wołowiny duszonej w czerwonym winie, pieczonych mięs, steków oraz pikantnych sosów. Obj. netto 0,75 l / alk. 10,5%

Podawać w temperaturze

16 -18

°C

Wina z rocznika 2022

65 zł

Wegańskie — bez niespodzianek

W procesie klarowania wina nie używamy żelatyny, białka kurzego ani innych produktów odzwierzęcych. Do uzyskania klarowności wina używamy jedynie bentonitu — skały powstałej w wyniku przeobrażenia szkliwa wulkanicznego zachodzącego w wodzie morskiej.

Oferty specjalne

Reprezentujemy nowy sposób podejścia do wina, który na pierwszym miejscu stawia wasze potrzeby i wrażliwość sensoryczną. Nasze wina tworzymy z myślą o Was!

Uprawa ekologiczna

Na północnych zboczach naszej parceli rosną owocowe krzewy, jagody kamczackiej, borówki i świdośliwy, które co roku rodzą pyszne i zdrowe owoce. Z części z nich tworzymy pyszne przetwory, pozostałe cieszą naszych gości, którzy mogą jeść je prosto z krzaków.

Nasz merch

Oryginalna produkcja, którą przygotowaliśmy we współpracy z artystami. Zostań częścią odważnej kultury, którą budujemy i wyraź swoje wartości tak, jak chcesz.

Nasza idea

Podróżując po świecie zawsze podążaliśmy szlakiem winnic i kulinarnych tradycji odwiedzanych miejsc. Największą radość przynosiło nam odkrywanie nowych smaków i dzielenie się nimi. Dlatego co roku wkładamy ogrom pracy by uzyskać najlepszej jakości owoce a następnie dać radość z odkrywania nowych, niepowtarzalnych smaków i aromatów naszych win.

Nasze wartości to pragnienie przygody, prawdziwość i wzajemność. Doceniamy ducha odkrywcy, który dąży do nowych celów i szuka przygód. To, co robimy, inspirowane jest szczerością natury. Jesteśmy uczciwi wobec siebie i uczciwi wobec ludzi, dla których produkujemy nasze wino.

Chcemy zmienić postrzeganie wina przez konsumentów jako szykownego trunku w kierunku zrozumienia, że jest ono darem ziemi, który niesie w sobie szczerość słońca i natury.

Konsumpcja wina to doświadczenie, które przywołuje wspomnienia i pamiątki z różnych miejsc i kultur. "Winnica 55-100" daje w ręce poszukiwacza to, co natura ma najlepszego do zaoferowania, pozwalając odkrywać i kolekcjonować najwspanialsze przeżycia i emocje.

Osobiście angażujemy się w każdy etap produkcji naszych win starając jak najmniej ingerować w naturalne procesy fermentacji; winifikacja oparta na samocieku i delikatnym tłoczeniu prasą, dojrzewanie na osadzie oraz niski dodatek siarki pomagają nam tworzyć wyjątkowe smaki.

Napisz do nas

Twoja wiadomość
Twoje imię i nazwisko
Twój email
Dziękujemy!
Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.