Ładowanie  twojego
winnego doświadczenia

Wino w butelce
i przygoda w sercu

Pozwól sobie na przygodę i podróż przez nowe smaki

Winnica

‘Winnica 55-100’ to nie tylko kawałek gleby pokryty roślinami. To kraina słońca, otoczona stromymi pagórkami, zacienionymi lasami i dziką przyrodą. Miejsce ukryte przed kapryśnym światem dzięki troskliwym rękom właścicieli - Tomasza i Doriana, gdzie z pasji rodzą się wyjątkowe rzeczy.

Tomasz Pilawka, opiekun uprawy

Zamiłowanie do winiarstwa zrodziło się u nas już za czasów studenckich, gdy obaj eksperymentowaliśmy z nastawami moszczu z winogron zbieranych u dziadków w ogródku. Wspólne podróże, szlakiem win oraz regionalnych kuchni z całego świata, rozwinęły w nas tą pasję. Naszym marzeniem stało się założenie własnej winnicy.

Dorian Zięba, marketing i sprzedaż

Kiedy stało się jasne, że przywiązanie do rzemiosła winiarskiego jest tak intensywne, że stanowi nierozerwalną część naszego życia, postanowiliśmy oddać się temu w pełni i założyć winnicę. Własnymi rękami, krok po kroku, zbudowaliśmy miejsce, w którym każdy promień słońca przekształca się w owocowy aromat wina.

Nasza winnica
w liczbach

10 000 sadzonek winorośli daje plon z którego corocznie wytwarzamy 13 000 butelek wina

2200 słupków podtrzymuje rusztowania dla pnących się po nich liści

Druty rozciągnięte wzdłuż rusztowań mają łącznie ponad 80 km długości

4 hektarowa uprawa położona na 3 skłonach pasma Wzgórz Trzebnickich

Karta win

Kolejny rocznik za 240 dni

Najlepszym sposobem na poznanie świata wina jest mówienie o nim językiem smaków, zapachów, tekstur i emocji. Degustacja wina to wielozmysłowe, multisensoryczne przeżycie. Wino można oglądać, wąchać i smakować. Jest to jeden z najbardziej emocjonalnych produktów na świecie.

oferta
WIECEJ
O WINIE

Muscaris

Białe półwytrawne

Uwodzi zapachem, zbalansowaną kwasowością i nutą słodyczy na finiszu. Przyjemnym aromat muszkatowy łączy woń ananasów, jabłek, i białych kwiatów.

Rocznik: 2019

59 zł

Aby kupić wino skontaktuj się z nami

NAPISZ DO NAS

Muscaris

Białe półwytrawne

Wino o słomkowej, połyskującej barwie. Charakteryzuje się przyjemnym aromatem muszkatowym, łączącym woń ananasów, jabłek, i białych kwiatów. Odpowiednio zrównoważona kwasowość zapewnia świeży i bogaty smak.

Świetnie sprawdzi się serwowane do lekkich i świeżych dań, potraw lekko ostrych, a także owoców morza i dań smażonych.

Podawać w temperaturze

10-14

°C

Rocznik: 2019

59 zł

WIECEJ
O WINIE

Solaris

Białe półwytrawne

Zachwyca owocowością oraz lekką słodyczą przenosząc nas do sadu wypełnionego promieniami słońca. Wyczuwalne aromaty jabłek, gruszek i dojrzałych brzoskwiń.

Rocznik: 2019

59 zł

Aby kupić wino skontaktuj się z nami

NAPISZ DO NAS

Solaris

Białe półwytrawne

Wino o jasnożółtej barwie i ładnym połysku. Wyczuwalne aromaty jabłek, gruszek i dojrzałych brzoskwiń. Zachwyca owocowością przenosząc nas do sadu wypełnionego promieniami słońca. Wyróżnia się delikatną słodyczą, która współgra z odpowiednio zbalansowaną kwasowością.

Doskonale uzupełni smak białego mięsa, owoców morza, ryb i makaronów.

Podawać w temperaturze

10-14

°C

Rocznik: 2019

59 zł

WIECEJ
O WINIE

Rosé

Różowe półsłodkie

Czaruje piękną jasno różową barwą i przyjemną słodyczą. Charakteryzuje się aromatami dojrzałych truskawek i poziomek.

Rocznik: 2019

59 zł

Aby kupić wino skontaktuj się z nami

NAPISZ DO NAS

Rosé

Różowe półsłodkie

Wino o pięknej barwie eleganckiego różu. W nosie wyczuwalne aromaty dojrzałych truskawek i poziomek. W ustach czerwone owoce przypominające porzeczki i maliny. Przyjemne i delikatne, z ujmującą nutą słodyczy w tle.

Idealne do lekkich dań z drobiu, świeżych ryb, sałatek jak również pite bez żadnego posiłku.

Podawać w temperaturze

10-14

°C

Rocznik: 2019

59 zł

WIECEJ
O WINIE

Regent

Czerwone wytrawne

Ujmuje delikatnością i głęboką barwą. W ustach gładkie i aksamitne, o delikatnych taninach i długim owocowym posmaku. Aromaty wanilii, malin i owoców leśnych.

Rocznik: 2019

59 zł

Aby kupić wino skontaktuj się z nami

NAPISZ DO NAS

Regent

Czerwone wytrawne

Wino o głębokiej burgundowej barwie, będącej wynikiem długiej maceracji. W nosie aromaty wanilii i malin. Na podniebieniu wyczuwalne nuty czerwonych porzeczek, wiśni oraz owoców leśnych. Łagodne, jedwabiste z delikatnie wyczuwalnymi taninami i długim owocowym posmakiem.

Polecane do grillowanych mięs, jagnięciny, makaronów oraz deski wędlin i serów.

Podawać w temperaturze

14-18

°C

Rocznik: 2019

59 zł

Oferty specjalne

Reprezentujemy nowy sposób podejścia do wina, który na pierwszym miejscu stawia wasze potrzeby i wrażliwość sensoryczną. Nasze wina tworzymy z myślą o Was!

Uprawa ekologiczna

Na północnych zboczach naszej parceli rosną owocowe krzewy, jagody kamczackiej, borówki i świdośliwy, które co roku rodzą pyszne i zdrowe owoce. Z części z nich tworzymy pyszne przetwory, pozostałe cieszą naszych gości, którzy mogą jeść je prosto z krzaków.

Nasz merch

Oryginalna produkcja, którą przygotowaliśmy we współpracy z artystami. Zostań częścią odważnej kultury, którą budujemy i wyraź swoje wartości tak, jak chcesz.

Nasza idea

Podróżując po świecie zawsze podążaliśmy szlakiem winnic i kulinarnych tradycji danego miejsca. Największą radość przynosiło nam odkrywanie nowych smaków i dzielenie się nimi. Dlatego co roku wkładamy ogrom pracy by uzyskać najlepszej jakości owoce a następnie dać radość z odkrywania nowych niepowtarzalnych smaków i aromatów naszych win.

Nasze wartości to pragnienie przygody, prawdziwość i wzajemność. Doceniamy ducha odkrywcy, który dąży do nowych celów i szuka przygód. To, co robimy, inspirowane jest szczerością natury. Jesteśmy uczciwi wobec siebie i uczciwi wobec ludzi, dla których produkujemy nasze wino.

Chcemy zmienić postrzeganie wina przez konsumentów jako szykownego trunku w kierunku zrozumienia, że jest ono darem ziemi, który niesie w sobie szczerość słońca i natury.

Konsumpcja wina to doświadczenie, które przywołuje wspomnienia i pamiątki z różnych miejsc i kultur. Degustacja wina pozwala poczuć w ustach smak szczęśliwych chwil. "Winnica 55-100" daje to, co natura ma do zaoferowania, w ręce poszukiwacza.

Napisz do nas

Twoja wiadomość
Twoje imię i nazwisko
Twój email
Dziękujemy!
Twoja wiadomość została wysłana!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.