Winiarnia 55-100

Od ruiny do produkcji wina

Winnica 55-100 to miejsce, które powstało z pasji do tworzenia wina. Miejsce, które stworzyliśmy własnymi rękami od zera. Niestety nie dostąpiliśmy przyjemności odziedziczenia biznesu po rodzicach, dlatego początki naszej firmy okupione były ciężką pracą. Po 2 latach poszukiwań odpowiedniego miejsca, trafiliśmy na Wzgórza Trzebnickie, które oczarowały nas od pierwszego wejrzenia. Wiedzieliśmy, że tam właśnie rozpoczniemy swoją przygodę jako winiarze.

Po uporaniu się z porządkowaniem gruntu, który wymagał ogromu pracy by nadawać się do posadzenia winorośli, przyszedł czas na stworzenie winiarni. Mieliśmy to szczęście, że nieopodal znajdowały się stare zabudowania PGR, wśród których była opuszczona przetwórnia mleka. Budynek był ruiną, ale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że lada moment pojawią się pierwsze owoce i trzeba będzie mieć miejsce na tworzenie win.

Docelowo w planie było wybudowanie nowej winiarni, ale fundusze nie pozwalały na to by rozpocząć budowę. Rozpoczęliśmy więc remont starego budynku. Nie było łatwo, ale w końcu udało się! Własnymi rękami, krok po kroku, studiując you tuba i ucząc się wykonywania poszczególnych prac budowlanych stworzyliśmy naszą własną winiarnię. Choć nie wszystko wyszło jak spod linijki, rozpierała nas duma.

Co do wyposażenia w odpowiednie sprzęty i kadzie, wiedzieliśmy, że nie możemy iść na kompromisy. Postawiliśmy na najlepsze wyposażenie z dostępnych na rynku. Choć wielu z naszych rówieśników wolałoby pewnie kupić sobie nową furę, to dla nas inwestycja w nasze marzenia była najlepszym ulokowaniem oszczędności. Dzięki temu mamy możliwość kreacji niepowtarzalnych trunków, odkrywania świata wina, którego ciągle się uczymy i przede wszystkim dzielenia się naszą pasją z Wami. Jeśli jeszcze nie udało się Wam odwiedzić naszej winnicy to zaplanujcie sobie jakiś ładny słoneczny dzień i przyjedźcie zakosztować naszego stylu życia i niepowtarzalnych smaków zamkniętych w butelkach naszych win.

Wróć do listy wydarzeń
Zobacz wydarzenie na Facebooku